Exotherme Silgi Lazer İle Varis Ve Kılcal Damar Tedavisi

galeri11

EXOTHERME SİLGİ LAZER NEDİR ?

Exotherme Silgi Lazer, yüzde ve vücuttaki maksimum 2 mm. çaptaki yüzeyel vasküler lezyonların tedavisinde kullanılan bir lazer cihazıdır. Exotherme ile, telenjiektazi, mavi ve kırmızı damarlar, örümcek varisler, rozasea, hemanjiyom tedavileri de sağlanır.
Exotherme Silgi Lazer, 980 nm diod lazer teknolojisi ile patentli özel atım teknolojisini kullanarak muhteşem , kalıcı sonuçlar sağlamaktadır.

ÖZEL KAMERA SİSTEMİ

Başlığındaki özel kamera sistemi sayesinde, damarı 10 kez büyüterek ekrana yansıtmaktadır. Bu sayede damarın doğru bir şekilde hedeflenmesi sağlanır ve çevre dokulara zarar vermeden varislere kesin çözüm imkanı sunar. Doktor ve hasta eş zamanlı canlı olarak tedaviyi izleyip, damarların silindiğini gözlemler.

ÇOKLU ATIM TEKNOLOJİSİ, DOZ KONTROLÜ

Patentli özel atım teknolojisini kullanarak 1 atışı 3 adımda gerçekleştirir. 1.adımda yüksek güçte lazer enerjisi vererek hemoglobin hedeflenir. 2.adımda enerji 3-4 kat düşürülür ve ısıyı 60° -75°C seviyesinde tutar . 3.adımda ise bu ısıyı sabit tutarak damarın patlamadan ısınması sağlanır ve damarın kontrollü bir şekilde imhası sağlanır. Doz kontrolü de yapılabildiği için, doğru lazer enerjisi kullanılarak kalıcı, kesin tedavi imkanı verir. Bu tedaviler sırasında, diğer klasik lazer yöntemlerinde oluşan yanıklar ve istenmeyen izler (purpura) oluşmaz.

SOĞUTMA SİSTEMİ

Başlığındaki özel soğutma (saphire soğutma) , cilt yüzeyini sabit olarak 5°C soğuklukta tutar. Bu da hastaya acısız, ağrısız, konforlu bir tedavi imkanı sunarken, dokunun termal korunmasını sağladığı için doktora da daha güvenli bir işlem yapma olanağı verir.

FDA ONAYI

Dünyanın en büyük ve güvenilir sağlık kurumu olan Amerikan Sağlık Örgütü FDA tarafından onaylı bir cihazdır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
SİLGİ LAZER İLE SAĞLIK VE ESTETİK